پنجشنبه 31 خرداد 1397   01:37:09
دانشکده بهداشت
.
تعداد بازديد اين صفحه: 561
1396/5/29 يكشنبهروابط عمومی دانشکده بهداشت
افتتاحیه دومین دوره مدرسه تابستانی اپیدمیولوژی میدانی در دانشکده بهداشت
دومین دوره مدرسه تابستانی اپیدمیولوژی میدانی دانشکده بهداشت با همکاری معاونت بین الملل و گروه سلامت جهانی و سیاست گذاری عمومی ، دانشگاه هامبورگ و موسسه آلمانی برنهارد ناخت در دانشکده بهداشت آغاز به کار کرد

گالری عکس

در این مراسم که روز شنبه 28 مرداد در سالن همایش دانشکده بهداشت برگزار شد، دکتر شعبانی، مدیر توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل، دکتر تکیان، معاون بین‌الملل ، دکتر ذاکریان معاون اداری – مالی و خانم دکتر ناصری معاون پژوهشی دانشکده بهداشت و جمعی از اعضای هیأت‌علمی و دانشجویان ایرانی و بین‌الملل این دانشکده حضور داشتند.

در ابتدا دکتر تکیان ، با اشاره به این که دانشکده بهداشت برای دومین سال متوالی میزبان مدرسه تابستانی بین‌المللی است، اظهار داشت: برگزاری مدرسه تابستانی بین‌المللی اپیدمیولوژی میدانی پیرو قرارداد پنج ساله دانشکده بهداشت با موسسه آلمانی بیماری‌های گرمسیری برنهارد ناخت و دانشگاه هامبورگ به منظور اجرای برنامه‌های مربوط به حوزه بهداشت عمومی، عملیاتی شده است.

وی هم چنین با اشاره به تفاوت‌های مدارس تابستانی سال گذشته و امسال دانشکده بهداشت، گفت: سال گذشته کار میدانی شرکت‌کنندگان به صورت مطالعه موردی (Case Study) در دانشکده بهداشت انجام شد و این در حالی است که طی دومین مدرسه تابستانی، دانشجویان به روستای اکنلوی همدان سفر خواهند کرد و طی یک هفته اقامت ، در پایگاه تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران که دارای مرجعیت تشخیص بیماری‌های طاعون، تولارمی و تب کیو  است ، مشغول فعالیت های محیطی خواهند شد.

وی با بیان این که از نظر تعداد شرکت‌کنندگان و نمایندگان کشورهای حاضر در دومین مدرسه تابستانی نسبت به سال قبل با رشد قابل قبولی روبرو هستیم، اظهار داشت: 13 شرکت‌کننده از هشت کشور آلمان، اتریش، بنگلادش، پاکستان، افغانستان، عراق، غنا ،کانادا و هم چنین 14 دانشجوی ایرانی به همراه همکارانی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این مدرسه تابستانی حضور دارند که این رشد با توجه به تجربیات کسب شده از نخستین مدرسه تابستانی دانشکده بهداشت و تبلیغات مناسبی که انجام گرفت، قابل پیش‌بینی بود.

معاون بین‌الملل دانشکده بهداشت افزود: خوشبختانه دانشکده بهداشت همکاری گسترده‌ای را با انستیتو پاستور ایران تجربه کرده و پنج نفر از اعضای هیأت‌علمی این مرکز نیز به عنوان شرکت‌کننده در این برنامه حضور خواهند داشت. در این برنامه  12 نفر از اعضای هیأت علمی دانشکده بهداشت به همراه 10 استاد آلمانی تدریس سرفصل‌های تعیین شده و حضور در فیلد آموزشی را برعهده دارند.

معاون بین‌الملل دانشکده بهداشت در پایان یادآور شد: دومین مدرسه تابستانی بین‌المللی اپیدمیولوژی میدانی دانشکده بهداشت به مدت سه هفته ادامه دارد و در پایان به شرکت‌کنندگان گواهی مشترک دانشگاه علوم پزشکی تهران و موسسه برنهارد ناخت اعطا خواهد شد.

در بخش بعدی این مراسم دکتر هلاکویی ، عضو هیأت علمی گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی دانشکده بهداشت به ارائه گزارش نخستین مدرسه تابستانی بین‌المللی اپیدمیولوژی میدانی دانشکده بهداشت در سال گذشته پرداخت.

سپس دکتر شعبانی، مدیر توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل به عنوان آخرین سخنران این مراسم، توضیحاتی در خصوص مدارس تابستانی بیان نمود و گفت: مدرسه‌های تابستانی در اکثر نقاط جهان توسط مدارس، دانشگاه‌ها و گاه شرکت‌های خصوصی حمایت می‌شوند که مشارکت در آن‌ها اثرات مثبت قابل‌توجهی بر پیشرفت تحصیلی دارد.

وی هم چنین ایجاد یک تجربه بین‌المللی برای دانشجویان، بهبود چشم‌انداز فرصت‌های شغلی، توسعه تعاملات آکادمیک با دانشگاه‌های خارج از کشور، گسترش زمینه‌های تازه برای تبادل دانشجویان و ایجاد رقابت میان دانشجویان را از جمله مزایای برپایی مدارس تابستانی عنوان کرد.

 لینک خبر

 

 

 

 


عكس های مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو کل اخبار
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
Guest (bguest)


مجری سایت : شرکت سیگما