پنجشنبه 31 خرداد 1397   01:30:14
دانشکده بهداشت
.
تعداد بازديد اين صفحه: 839
1396/3/31 چهارشنبهروابط عمومی دانشکده بهداشت
امضای تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی
روابط عمومی دانشکده بهداشت، تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی فی ما بین دانشکده بهداشت و مرکز تحقیقات بیماری های غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی تهران امضا شد.

با توجه به بار قابل توجه بیماری های غیر واگیر و عوامل خطر آنها در دنیا و وضعیت کشورمان در این زمینه، سابقه و برنامه جامع دانشکده در آموزش و پژوهش در این حیطه و نیز نظر به اهمیت جایگاه تاثیرگذار مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی تهران در انجام پژوهش های ملی و بین المللی در ارتباط با بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر آنها و همچنین لزوم هم افزایی و مشارکت درون بخشی و بین بخشی در تحقق برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر، تفاهم نامه همکاری های مشترک آموزشی و پژوهشی بین دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز تحقیقات بیماری های غیر واگیر وابسته به پژوهشگاه غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران منعقد گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، این تفاهم نامه یکشنبه 28خرداد طی نشستی مشترک در دانشکده بهداشت و  با حضور دکتر اکبری ساری رئیس دانشکده ، دکتر تکیان معاون روابط بین اللمل ،   دکتر احمدی مدیر گروه علوم مدیریت واقتصاد بهداشت ، دکتر نجات مدیر گروه اپیدمیولوژی وآمار زیستی  دانشکده بهداشت ودکتر فرزاد فر رئیس مرکز تحقیقات بیماری غیر واگیر پژوهشگاه غددمتابولیسم دانشگاه  به امضا رسید.
در ابتدای نشست دکتر ساری رییس دانشکده  ضمن خوشامد گویی، با اشاره به بیش از نیـم قـرن سابقه درخشان دانشکده بهداشت در عـرصه علم و دانش و جایگاه ممتاز و برجسته دانشکده به عنوان قطب علـمی آموزش علـوم بهداشتی، گزارش کوتاهی از وضعیت گروه های آموزشی دانشکده، اعضای هیئت علمی و مقالات منتشر شده بیان کردند. ایشان در ادامه ضمن تاکید بر توانایی های دانشکده و پتانسیل گروه های مختلف آموزشی، و نیز سابقه و برنامه جامع دانشکده در آموزش و پژوهش در زمینه بیماری های غیر واگیر به زمینه های مختلف همکاری های علمی و پژوهشی مشترک بین دانشکده و مرکز تحقیقات اشاره کردند. سپس دکتر فرشاد فرزاد فر رییس مرکز تحقیقات بیماری های غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی تهران به معرفی مرکز تحقیقات و طرح های تحقیقاتی پایان یافته و در حال اجرا از جمله بار بیماری ها و STEPS  پرداختند. در ادامه دکتر تکیان معاون بین الملل دانشکده با اشاره به لزوم تغییر فرهنگ پژوهش و رویکرد نسبت به آن خواستار تعریف یک برنامه اقدام فی ما بین دانشکده و مرکز شدند. ایشان با اشاره به مزایای تعریف پروژه های مشترک پژوهشی و معرفی دانشجویان از گروه های مختلف و مرتبط جهت انجام پروژه های گروهی در راستای پاسخ گویی به مسایل مهم نظام سلامت، به تعاملات حین کار گروهی، فراگیری مدیریت پژوهشی و ارتقای مهارت های دانشجویان در این تعاملات اشاره کردند. جناب آقای دکتر ساری نیز ضمن استقبال از تهیه یک برنامه اقدام، به شروع تدریجی آن و بسط آن در آینده اشاره کردند. در ادامه دکتر نجات مدیرگروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی با ابراز اطمینان از پاسخ گو بودن داده های مرکز تحقیقات به نیازهای دانشجویان این گروه، همکاری  با مرکز را فرصت مغتمی برای انجام پروژه های مشترک دانستند. هم چنین دکتر احمدی مدیرگروه مدیریت و اقتصاد سلامت نیز با ابراز خوشحالی از عقد تفاهم نامه در ماه مبارک رمضان ،به پتانسیل های این دانشکده و نیز اعضای هیئت علمی و دانشجویان اشاره نموده و ابراز امیدواری کردند شروع این همکاری ها از پراکندگی طرح های پژوهشی کاسته و روحیه کار گروهی گسترش یابد. در جریان امضای این تفاهم نامه دکتر ساری، دانشکده و دکتر فرشاد فرزاد فر رییس مرکز تحقیقات بیماری های غیر واگیر ابراز امیدواری کردند طرفین به منظور بهره گیری از توان علمی و ایجاد، گسترش و هم فکری و همکاری های آموزشی و پژوهشی، تلاش خود را در جهت گسترش ظرفیت های همکاری های مشترک آموزشی و پژوهشی در ارتباط با موضوع بیماری های غیر واگیر و عوامل خطر آنها مبذول دارند. این تفاهم نامه فرصت مغتنمی جهت بهره مندی و استفاده به هنگام و مطلوب از توان اعضای هیات علمی و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی دانشکده بهداشت و بهره برداری هدفمند و موثر از توانمندی های بالقوه و بالفعل داده های موجود مرکز و لزوم اولویت بندی پژوهشی و استفاده از آنها را فراهم خواهد آورد./ر

عكس های مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو کل اخبار
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
Guest (bguest)


مجری سایت : شرکت سیگما