پنجشنبه 31 خرداد 1397   01:40:50
دانشکده بهداشت
.
تعداد بازديد اين صفحه: 854

دیدگاهها

1394/6/15 يكشنبه
سرعت رشد تولیدات علمی در کشور غیرقابل توصیف و ارزشمند است.

 

سرعت رشد تولیدات علمی در کشور غیرقابل توصیف و ارزشمند است.

 رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه تاکید کرد؛ کشور ایران از نظر تولیدات علمی رتبه نخست خاورمیانه و رتبه 15 دنیا را به خود اختصاص داده است.

دکتر اکبری ساری، سرعت رشد تولیدات علمی در کشور را غیرقابل توصیف و ارزشمند دانست

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر علی اکبری ساری دبیر کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور و رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با اشاره به اینکه ایران رتبه نخست تولیدات علمی را در خاورمیانه دارد؛ اظهار داشت: ایران همچنین در زمینه رشد و سرعت تولیدات علمی رتبه اول دنیا را دارد که کشورهای کره جنوبی، تایوان، ترکیه و چین در رتبه‌‌های بعدی قرار گرفتند.

  وی با اشاره به سیاست‌های معاونت جدید پژوهشی مبنی بر توجه به کیفیت مقالات علمی پژوهشی کشور؛ یادآور شد: رویکرد معاونت جدید وزارت از سمت کمیت مقالات علمی پژوهشی به سمت کیفیت و تلاش برای ارتقای کیفیت مجلات و مقالات موجود است لذا دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از این پس بر اساس کیفیت، ارجاع و مقالات کاربردی‌تر ارزیابی می‌شوند.

  دکتر اکبری ساری، به اخلاق‌مداری در انتشارات تأکید کرد و گفت: در بحث انتشارات مقالات و مجلات، مباحثی چون سرقت ادبی، علمی، تصرف مقالات دیگران، استفاده از مقالات دیگران و داده سازی وجود دارد که برای جلوگیری از آن 8 تا 10 آئین‌نامه در همه بخش‌ها نوشته شده است و از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کنترل و پیگیری می‌شود.

  رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ حرکت از سمت کمیت به کیفیت، نمایه نمودن مجلات، تشویق مجلات نمایه شده، افزایش ارجاع، تعاملات بین المللی، برون سپاری و انتشار الکترونیک را از سیاست های جدید معاونت تحقیقات وزارت بهداشت عنوان کرد.


عكس های مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
Guest (bguest)


مجری سایت : شرکت سیگما